Tarih : 12/4/2021   |   Saat  : 4:40:04 PM  

ÇORLU CHP DE FORS LEYDİ KRİZİ

ÇORLU CHP DE FORS LEYDİ KRİZİ

Tarih 24 Şubat 2020, 17:06 Editör Abdrurrahim YIL

CHP Çorlu Kadın kolları başkanlığı seçimi çok büyük tartışmalara neden oldu. Bazı kadınlar listelerden isimlerinin çıkarıldığı gerekçesiyle ilçe başkanı ve yönetimine çok sert tepkiler verirlerken; “Bu listeyi kimler hazırlıyor belediye başkanı bu işin neresinde. Listeleri Fors Leydi mi hazırladı da bizim haberimiz yok” şeklinde eleştiriler her geçen gün artarak devam ediyor.

Yeni Sayfa 1

CHP Çorlu Kadın kolları başkanlığı seçimi çok büyük tartışmalara neden oldu. Bazı kadınlar listelerden isimlerinin çıkarıldığı gerekçesiyle ilçe başkanı ve yönetimine çok sert tepkiler verirlerken; “Bu listeyi kimler hazırlıyor belediye başkanı bu işin neresinde. Listeleri Fors Leydi mi hazırladı da bizim haberimiz yok” şeklinde eleştiriler her geçen gün artarak devam ediyor.

Cumhuriyet Halk Partisi Çorlu İlçe Kadın Kolları Başkanlığı seçiminde mevcut başkan ve seçime Kırmızı liste ile giren Fatma Erözkan ile Mavi liste ile  Nilgün Karıncalı yarıştı. CHP Çorlu İlçe Kadın Kolları Başkanlığı Kongresi, Çorlu Belediyesi Düğün Salonu’nda gerçekleştirildi. Yoğun ilgi ve katılımın olduğu seçimlerden mevcut başkan Fatma Erözkan ve Nilgün Karıncalı yakıştır. Fatma Erözkan Kırmızı Liste, Nilgün Karıncalı ise Mavi Liste ile seçime girdi. 321 üyenin katıldığı seçimlerde 10 oy geçersiz sayılırken Kırmızlı Liste adayı Fatma Erözkan 239, Mavi Liste adayı Nilgün Karıncalı ise 75 oy aldı.

LİSTELERİ FORS LEYDİ Mİ HAZIRLADI

CHP Çorlu Kadın Kolları başkanlığı seçimlerinden bir gece önce yönetim ve delege listelerinde isimleri yazılan ve kendilerine söz verilen bazı kadınların, sabah listelerin dışına çıkartılmalarını fark etmelerinden sonra partide şimşekler çakmaya başladı. CHP Çorlu İlçe Başkanı Özgür Ertaş ve ilçe Başkan yardımcısı Müjdat Uysalcan’a çok sert tepkiler gösteren kadınlar kulis de Uysalcan ile neredeyse boğaz boğaza gelerek hararetli tartışmalar yaşadılar. Müjdat Uysalcan’ın “konudan haberim yok. Ben ve ilçe yönetimi kesinlikle listelere müdahale etmedik” cevabına iyice sinirlenen kadınların sert sözleri kongrenin yapıldığı salondaki kulisin dışına kadar çıktı. Geceden listede kesinlikle yer verildiği şeklinde kendilerine garanti verilen kadınlar Uysalcan’a sert sözlerle seslenerek; “Madem bir şeyi beceremiyorsunuz, listeleri altüst edip kadınları birbirine düşürmeye kalkıyorsunuz derhal istifa edin. Listelere siz ve ilçe yönetimi baskı yapıp değiştirdiğini hepimiz biliyoruz, Siz müdahale etmediniz madem iş buraya kadar nasıl geldi. Siz çocuk mu kanırıyorsunuz” şeklinde ağır itham ve eleştirilere Müjdat Uysalcan göğüs germek zorunda kaldığı gelen bilgiler arasında. İsminin açıklanmasını isteyene kadınlar, partini resmen birilerinin oyuncağı haline dönüştüğünü, listelere müdahale konusunda Belediye Başkanı Ahmet Sarıkurt’un işin içinde olduğunu bildirerek; İş sadece belediye başkanı ile kalmıyor kimler bu listelere müdahale edip hangi pazarlıkları yaptı, Listeleri Fors Leydi mi hazırladı da bizim haberimiz yok” şeklinde eleştiriler yaptılar.

AYGUN; YOLUMUZ AYDINLIK, İKTİDAR YOLU OLSUN

Düzenlenen seçimlere katılan CHP Tekirdağ Milletvekili İlhami Özcan Aygun, Siz bugün demokrasinin güzelliği olan sandığa gelip kendinizi temsil edecek olan adaylara destek vermek için geldiniz. Sizleri kutluyorum. O kadar güzel bir durum ki bu, geçmişte atama ile göreve gelirdiniz artık kendi temsilcilerinizi kendiniz seçiyorsunuz. CHP’de sandığın önemini bir kez daha görüyoruz. Kadın Kollarımızın kongreleri bugün Çorlu ile son bulacak. Ana kademe ilçe seçimlerimizi bitirdik. İl Başkanlığı kongremizi de tamamlayacağız. Tek olarak gençlik kolları kongremiz kaldı. Onu da en yakın zamanda tamamlayacağız. Bizim tek hedefimiz, birlik ve beraberlik içinde olmamız lazım. İlk olarak Tekirdağ’ı ardından da Türkiye’yi yönetmemiz lazım. Katılan iki aday arkadaşımıza da başarılar diliyorum. Bu demokrasi şölenimizin hayırlı uğurlu olmasını diliyorum. Yolumuz aydınlık, iktidar yolu olsun” dedi.

ERTAŞ; İKTİDAR MÜCADELEMİZİ SÜRDÜRECEĞİZ

CHP Çorlu İlçe Başkanı Özgür Ertaş ise yaptığı konuşmada “Bugün ülkemizde parti içi demokrasiyi yaşatabilen sadece CHP’dir. Bunu ilçelerden başlayarak kurultaya kadar hep birlikte yaşıyoruz. Biz bugün Çorlu’da kadın kolları yönetimini seçeceğiz, ardından gençlik kolları yönetimini seçip hep birlikte partimizi iktidara taşımak için elimizden geleni yapacağız. Şu anda 17 yıllık AKP iktidarının ülkeyi getirdiği durum ortadır. 31 Mart yerel seçimleri açıkça ortaya koymuştur ki AKP iktidarı karşısındaki tek alternatif parti CHP’dir. CHP, 17 yıllık AKP iktidarı Türkiye’nin karşısında yıkılmayan tek kalesidir. Bugün hangi liste kazanırsa kazansın CHP Çorlu İlçe Örgütü olarak iktidar mücadelemizi sürdüreceğiz” diye konuştu.

SARIKURT; KADIN SAYIMIZI ARTTIRMALIYIZ

Her iki adaya da seçim sürecinde kendisine vermiş olduğu desteklerden dolayı teşekkür eden Çorlu Belediye Başkanı Ahmet Sarıkurt, “Yerel seçimlerden itibaren 330 günü beraber geçirdik. Başarılı çalışmalar yaparak vatandaşımızın gönüllerinde yer edindik. Bu geçen 330 günde yaptıklarımız, yapamadıklarımız var. Şehrimizde seçimlerin akabinde kent konseyi seçimlerini başarı ile gerçekleştirdik. İlçe yönetimimizin seçimlerini hep beraber huzur içinde gerçekleştirdik. Öncelikle seçim süreçlerinde birlikte hareket ettiğimiz, kapı kapı çalıştığımız her iki adayımıza da teşekkür ediyorum. Bu seçimin önce örgütümüz adına hayırlı olmasını diliyorum” dedi.

CANDAN YÜCEER;  CHP İKTİDARA BİZ KADINLARIN MÜCADELESİ İLE GELECEK

Düzenlenen seçimlerde konuşan CHP Tekirdağ Milletvekili Candan Yüceer ise yaptığı konuşmada “Bugüne kadar hiçbir zaman kadınların kıymeti bilinmedi. Oysaki bugün nerede bir güzellik, mutluluk varsa altında biz kadınların imzası var. Bu dünyada ne olacaksa bu kadınlarla olacak. İyi ki varsınız, iyi ki birlikteyiz. İnşallah 23 Nisan’da TBMM’nin 100. yılını kutlayacağız. Ülkemiz, daha demokratik, barışçıl ve güzel bir ülke olacaksa biz kadınların emeği ile olacak. Ne mutlu bize ki bu rekabetlerin kazanını kaybedeni yok. Biz hiçbir zaman kişilerin, zümrelerin partisi olmadık. Kurulduğumuz günden bugüne ilklerin partisi olduk. CHP iktidara gelecek ve biz kadınların mücadelesi ile gelecek. Kadın yoldaşlarıma başarılar diliyorum” dedi.

Haber: Abdurrahim Yıldırım

 

 

Bu haber 874 defa okunmuştur.

Delicious  Facebook  FriendFeed  Twitter  Google  StubmleUpon  Digg  Netvibes  Reddit

Güncel

ZABITA YOLDA BULDUĞU CÜZDANI SAHİBİNE TESLİM ETTİ

ZABITA YOLDA BULDUĞU CÜZDANI SAHİBİNE TESLİM ETTİ Ergene Belediyesi Zabıta Müdürlüğüne bağlı ekipler Marmaracık mahallesinde bulduğu kayıp cüzdanı sahibine teslim et...

BAŞKAN ERKİŞ MUHTARLARLA BULUŞTU

BAŞKAN ERKİŞ MUHTARLARLA BULUŞTU Saray Belediye Başkanı Özgen Erkiş başkanlığında muhtarlar toplantısının beşincisi Pazartesi günü 16.30 ile 18.30 s...

ÇOCUK MECLİSİ TOPLANTISINDA HANGİ KARARLAR ALINDI

ÇOCUK MECLİSİ TOPLANTISINDA HANGİ KARARLAR ALINDI Çorlu Belediyesi Çocuk Meclisi mart ayı olağan toplantısını gerçekleştirdi. Toplantıda gündem maddeleri ve yapılmas...

MARMARAEREĞLİSİ BELEDİYESİNDEN ANLAMLI ETKİNLİK

MARMARAEREĞLİSİ BELEDİYESİNDEN ANLAMLI ETKİNLİK Marmaraereğlisi Belediyesi ve Tekirdağ İl Sağlık Müdürlüğü ortak çalışması ile Belediye Hizmet Binası'nda, kans...

ŞAMPİYONLAR BAŞARILARINI BAŞKAN YÜKSEL İLE PAYLAŞTI

ŞAMPİYONLAR BAŞARILARINI BAŞKAN YÜKSEL İLE PAYLAŞTI Serbest Dalış Kulüpler Türkiye Havuz Şampiyonası’ndaki başarıları ile gururumuz olan 18 madalya kazanıp takım olara...

Köşe Yazarları

Abdurrahim YILDIRIM Abdurrahim YILDIRIM
KOLTUĞA BEKÇİ ARAMAKTAN VAZ GEÇİN
 

Facebookta Biz

Foto Galeri

              

Trakya Gundem 286. Sayı
Trakya Gundem 286. Sayı
Trakya Gundem 285. Sayı
Trakya Gundem 285. Sayı
Trakya Gündem 284. Sayı
Trakya Gündem 284. Sayı
Trakya Gündem 282. - 283.  Sayı
Trakya Gündem 282. - 283. Sayı

Haber Ara


Gelişmiş Arama

En Çok Okunanlar

  •  
  •  
  •  
  • Bugün haber eklenmedi.
  • Son 7 gün haber eklenmedi.
  • Bu ay haber eklenmedi.

Video Galeri

              

Rasim Yüksel'in Kirli İşleri 5 Rasim Yüksel'in Kirli İşleri 4
Rasim Yüksel'in Kirli İşleri 3 Rasim Yüksel'in Kirli İşleri 2