Tarih : 12/4/2021   |   Saat  : 3:47:47 PM  

ŞEHİTLERİMİZİ  SONSUZLUĞA UĞURLADIK

ŞEHİTLERİMİZİ SONSUZLUĞA UĞURLADIK

Tarih 02 Mart 2020, 18:24 Editör Abdrurrahim YIL

Suriye’nin İdlib Bölgesi’nde hain saldırı sonucu şehit olan kahraman askerler Piyade Uzman Onbaşı Birhan Er (Çorlu) Piyade Uzman Onbaşı Recep Bekir (Ergene), Piyade Uzman Onbaşı Nihat Kara (Saray) Sayılıları Yüz Binleri bulan vatandaşlarımızın katılımla sonsuzluğa uğurlandı

Suriye’nin İdlib Bölgesi’nde hain saldırı sonucu şehit olan kahraman askerler Piyade Uzman Onbaşı Birhan Er (Çorlu)  Piyade Uzman Onbaşı Recep Bekir (Ergene),  Piyade Uzman Onbaşı Nihat Kara (Saray) Sayılıları Yüz Binleri bulan vatandaşlarımızın katılımla sonsuzluğa uğurlandı. Şehit Birhan Er’in Annesi Fahriye Er; “Allahım ne olu bu bir rüya olsun” feryatları yürekleri dağlarken, Saray ilçesinde defnedilen şehidimiz Nihat Kara’nın Abisi Suat Kara; “Biz bu günü düğün günü ilan ettik demesi, Ergene Şehidimiz Recep Bekir’in Abisinin cenaze töreninde ağlayan Askerimizin göz yaşını silmesi, Çorlu Şehidimiz Birhan Er’in babası, İhsan Er’in oğlunun tabutunu top arabasına da kendi elleriyle koyması gösterdi ki Kimse bu Milleti bölemez.

Çorlulu Şehit Piyade Uzman Onbaşı Birhan Er’in naaşı öğle namazına müteakip Çorlu Hacı Mehmet Şirikçi Camii'nden, ErgeneliŞehit Piyade Uzman Onbaşı Recep Bekir Ergene İlçesi Cumhuriyet Mahallesi Abdulkadir Geylani Camii’nden, Şehit Piyade Uzman Onbaşı Nihat Kara’nın ise naaşı Saray İlçesi Büyük Yoncalı Mahallesi Aziziye Camii’nden kılınan cenaze namazları sonrası son yolculuklarına askeri törenlerle uğurlandı.

 ŞEHİT PİYADE UZMAN ONBAŞI BİRHAN ER’İN ANNESİ FAHRİYE ER: ALLAH’IM NE OLUR RÜYA OLSUN

Son yolculuğuna uğurlanan şehit Piyade Uzman Onbaşı Birhan Er’in annesi oğlunun tabutuna sarılarak; “Allah’ım ne olur rüya olsun, rüyadan uyanayım” diyerek feryat etti. Suriye’nin İdlib Bölgesi’nde şehit düşen Piyade Uzman Onbaşı Birhan Er’in naşı Hacı Mehmet Şirikçi Camii’nden Çorlu Şehitliğine defnedildi. Şehitliğe getirilen şehit Uzman Onbaşı Birhan Er’in tabutuna sarılan anne Fahriye Er, dakikalarca oğluyla vedalaştı. Annenin yanındakiler de göz yaşlarına hakim olamadı. Oğluna sarılan anne Fahriye Er, “Allah’ım ne olur rüya olsun, rüyadan uyanayım” dedi. Şehidin babası İhsan Er, eşini şehidin tabutunun üzerinden kaldırarak sakinleştirmeye çalıştı. Göz yaşlarını tutamayan baba eşine sarılarak ağladı. Şehit Piyade Uzman Onbaşı Birhan Er’in anne ve babası tabuttan uzaklaştırılarak naşı toprağa verildi.

ÇORLU’DA ŞEHİT CENAZESİNE 30 BİN KİŞİ KATILDI

Şehit Piyade Uzman Onbaşı Birhan Er’in Türk Bayrağı’na sarılı naşı Çorlu Hacı Mehmet Şirikli Cami’ne getirildi. Cenaze namazının ardından top aracına konulan Şehit Piyade Uzman Onbaşı Birhan Er,Çorlu Şehitliğine götürüldü. Binlerce kişinin katıldığı şehit cenazesinde gözyaşları sel olup aktı. Soğuk havaya aldırış etmeyen Çorlulu vatandaşlar şehidini son yolculuğuna uğurladı. Birhan Er’in annesi Fahriye Er ve Babası İhsan Er güçlükle ayakta durabildi. Şehit Uzman Onbaşı Birhan Er’in naşı Çorlu Şehitliği’nde toprağa verildi. Şehit Piyade Uzman Onbaşı Birhan Er’in cenaze törenine TBMM Başkanı Mustafa Şentop, Sanayi ve Teknoloji Bakanı Yardımcısı Mehmet Fatih Kacır, AK Parti Tekirdağ Milletvekilleri Mustafa Yel, Çiğdem Goncagül, CHP Tekirdağ Milletvekilleri Candan Yüceer, İlhami Özcan Aygun, İYİ Parti Tekirdağ Milletvekili Enez Kaplan, Tekirdağ Valisi Aziz Yıldırım, 5. Kolordu Komutanı Tuğgeneral Tevfik Algan, Tekirdağ Büyükşehir Belediye Başkanı Kadir Albayrak, Çorlu Kaymakamı Cafer Sarılı, Çorlu Belediye Başkanı Ahmet Sarıkurt, Süleymanpaşa Belediye Başkanı Cüneyt Yüksel, AK Parti Tekirdağ İl Başkanı Mestan Özcan, Ergene Belediye Başkanı Rasim Yüksel, diğer ilçe belediye başkanları ve on binlerce vatandaş katıldı.

TBMM BAŞKANI ŞENTOP: MİLLETİMİZİN BAŞI SAĞ OLSUN

Cenaze namazından sonra kısa bir konuşma yapan TBMM Başkanı Mustafa Şentop“Milletimizin başı sağ olsun. Bugün burada şehitlerimizin cenaze namazını eda ettik, onları son yolculuğuna uğurluyoruz. Allah onlara rahmet eylesin, şefaatine bizleri nail eylesin. Şehitlerimizin ailelerine de sabır ihsan eylesin. Türk Milleti olarak acılıyız ızdıraplıyız. Ateş düştüğü yeri yakar. Esas ailelerinin ızdırapları daha büyük. Böyle zor günleri bir daha Cenab-ı Hak bizlere göstermesin. Hepimizin başı sağ olsun” dedi.

OĞLUNUN TABUTUNU TOP ARABASINA KENDİSİ YERLEŞTİRDİ

Şehit Piyade Uzman Onbaşı Birhan Er’in cenaze namazından sonra top arabasına konulana kadar şehidin babası İhsan Er oğlunun tabutunu taşıdı. Gözyaşları içinde oğlunun tabutu taşıyan İhsan Er oğlunun tabutunu top arabasına da kendi elleriyle koydu.

ERGENE’DE  ŞEHİDİMİZİ ON BİNLERCE KİŞİ UĞURLADI

Suriye İdlib’te gerçekleştirilen alçak saldırıda şehit düşen kahraman askerimiz Piyade Uzman Onbaşı Recep Bekir Ergene’de sonsuzluğa uğurlandı. Binlerce kişinin katıldığı şehit cenazesinde gözyaşları sel oldu.

İdlib’te şehit düşen Ergeneli Uzman Onbaşı Recep Bekir Abdulkadir Geylani camiinde kılınan ikindi namazının ardından Yeşiltepe mezarlığına defnedildi. Şehidimizin cenazesine ailesi ve yakınlarının yanı sıra TBMM Başkanı Mustafa Şentop, Tekirdağ Valisi Aziz Yıldırım, Ergene Kaymakamı Mehmet Emin Taşçı, Kapaklı Kaymakamı Bülent Hamitoğlu, AK Parti Tekirdağ Milletvekilleri Mustafa Yel, Çiğdem Koncagül, Cumhuriyet Halk Partisi Tekirdağ Milletvekilleri İlhami Özcan Aygun, Candan Yüceer, İyi Parti Tekirdağ Milletvekili Enez Kaplan, Çorlu 5.Kolordu ve Garnizon Komutanı Tuğgeneral Tevfik Algan, Ergene Garnizon Komutanı Topçu Albay Mehmet İçlibaş, İlçe Jandarma Komutanı J.Yzb. Özgür Dehri, İlçe Emniyet Müdürü Ekrem Çiçek, Tekirdağ Büyükşehir Belediye Başkanı Kadir Albayrak, Ergene Belediye Başkanı Rasim Yüksel, Çorlu Belediye Başkanı Ahmet Sarıkurt, Malkara Belediye Başkanı Ulaş Yurdakul, Kapaklı Belediye Başkanı Mustafa Çetin, Ergene Belediye Başkan Yardımcıları Mehmet Cebeci, Yüksel Baydarlı, Siyasi Parti temsilcileri, diğer protokol üyeleri ve binlerce vatandaş katıldı.

Abdulkadir Geylani camiinde kılınan ikindi namazının ardından şehidimizin Türk Bayrağına sarılı tabutu omuzlara alınarak top arabasına konuldu ve Yeşiltepe mezarlığına getirildi. Yeşiltepe mezarlığına defnedilen şehidimizin cenazesinde gözyaşları sel oldu.

ŞEHİT KARA’NIN ABİSİNİN KONUŞMASI HERKESİ DUYGULANDIRDI

Şehit Piyade Uzman Onbaşı Nihat Kara’nın naşı Saray İlçesine bağlı Büyük Yoncalı Mahallesi Aziziye Cami’ne getirildi. Şehit Piyade Uzman Onbaşı Nihat Kara öğle namazına müteakip kılınan cenaze namazı sonrası son yolculuğuna uğurlandı. Şehit Nihat Kara son yolculuğuna gözyaşlarıyla uğurlandı. Nihat Kara’nın cenaze törenine TBMM Başkanı Mustafa Şentop olmak üzere milletvekilleri ve binlerce vatandaş katıldı. Saray ilçesi, Büyükyoncalı mahallesinde ikamet eden Şehit Nihat Kara,  geçtiğimiz yıl Kuzey Irak’ta gerçekleştirilen operasyonlarda kolundan yara alarak “Gazi” unvanını almıştı. İstediği takdirde gazi olarak da hayatını idame ettirme hakkı varken görevine devam etmiş ve Mehmetçiğimizin Suriye’deki mücadelesine gönüllü olarak katılma kararı almıştı.  Şehidimizin Abisinin cenazede yaptığı konuşma tüyleri diken diken etti. Şehit Abisi Suat Kara konuşmasında “Biz bu günü düğün günü ilan ettik” diye başlayan sözlerinde; “Şehitlik makamı, dinimizde ulaşılabilecek en yüksek mertebeler arasındadır ve kuvvetli bir imanın emaresi olarak kabul edilir. Dünyevî hayatında bekar olan Şehidimizin kardeşi, yüce Türk milletinin vatan sevgisini bugün şu sözlerle özetlemiştir “sen artık bu topraklarla, bu vatanla evlendin” dedi. Şehidin ağabeyi Suat Kara ise bugünü kendilerine "düğün günü" ilan ettiklerini söyledi. “Elhamdülillah bir cuma gecesiydi. Bunlar çok büyük nimetlerdir. Her babayiğide nasip olacak şeyler değildir. Benim kardeşim, büyük küffarla mücadele ederken şehit oldu. PKK, YPG gibi arta kalmışlarla değil, küffarın düşmanın büyüğü ile mücadele ederken şehit oldu. Rasulayn harekatında kardeşim yaralandı. Geldi ve tekrar gitti. Geri dönmek istedi, isteseydi gitmezdi ama silah arkadaşlarını yalnız bırakmak istemedi." dedi.

Haber: Abdurrahim Yıldırım


 

 

 

 

Bu haber 519 defa okunmuştur.

Delicious  Facebook  FriendFeed  Twitter  Google  StubmleUpon  Digg  Netvibes  Reddit

Güncel

ZABITA YOLDA BULDUĞU CÜZDANI SAHİBİNE TESLİM ETTİ

ZABITA YOLDA BULDUĞU CÜZDANI SAHİBİNE TESLİM ETTİ Ergene Belediyesi Zabıta Müdürlüğüne bağlı ekipler Marmaracık mahallesinde bulduğu kayıp cüzdanı sahibine teslim et...

BAŞKAN ERKİŞ MUHTARLARLA BULUŞTU

BAŞKAN ERKİŞ MUHTARLARLA BULUŞTU Saray Belediye Başkanı Özgen Erkiş başkanlığında muhtarlar toplantısının beşincisi Pazartesi günü 16.30 ile 18.30 s...

ÇOCUK MECLİSİ TOPLANTISINDA HANGİ KARARLAR ALINDI

ÇOCUK MECLİSİ TOPLANTISINDA HANGİ KARARLAR ALINDI Çorlu Belediyesi Çocuk Meclisi mart ayı olağan toplantısını gerçekleştirdi. Toplantıda gündem maddeleri ve yapılmas...

MARMARAEREĞLİSİ BELEDİYESİNDEN ANLAMLI ETKİNLİK

MARMARAEREĞLİSİ BELEDİYESİNDEN ANLAMLI ETKİNLİK Marmaraereğlisi Belediyesi ve Tekirdağ İl Sağlık Müdürlüğü ortak çalışması ile Belediye Hizmet Binası'nda, kans...

ŞAMPİYONLAR BAŞARILARINI BAŞKAN YÜKSEL İLE PAYLAŞTI

ŞAMPİYONLAR BAŞARILARINI BAŞKAN YÜKSEL İLE PAYLAŞTI Serbest Dalış Kulüpler Türkiye Havuz Şampiyonası’ndaki başarıları ile gururumuz olan 18 madalya kazanıp takım olara...

Köşe Yazarları

Abdurrahim YILDIRIM Abdurrahim YILDIRIM
KOLTUĞA BEKÇİ ARAMAKTAN VAZ GEÇİN
 

Facebookta Biz

Foto Galeri

              

Trakya Gundem 286. Sayı
Trakya Gundem 286. Sayı
Trakya Gundem 285. Sayı
Trakya Gundem 285. Sayı
Trakya Gündem 284. Sayı
Trakya Gündem 284. Sayı
Trakya Gündem 282. - 283.  Sayı
Trakya Gündem 282. - 283. Sayı

Haber Ara


Gelişmiş Arama

En Çok Okunanlar

  •  
  •  
  •  
  • Bugün haber eklenmedi.
  • Son 7 gün haber eklenmedi.
  • Bu ay haber eklenmedi.

Video Galeri

              

Rasim Yüksel'in Kirli İşleri 5 Rasim Yüksel'in Kirli İşleri 4
Rasim Yüksel'in Kirli İşleri 3 Rasim Yüksel'in Kirli İşleri 2