EŞREF BİTLİS PAŞAYI ABD GLADYOSU ÖLDÜRDÜ


Açıklama: Vatan Partisi Çorlu İlçe Başkanı Murat Ural yaptığı yazılı basın açıklamasıyla, 17 Şubat 1993 yılında Uçağına bomba koyularak Şehit edilen Jandarma Genel Komutanı Eşref Bitlis’i andı. Başkan Vural cinayetin ABD gladyösü tarafından yapıldığını ifade etti.
Kategori: Güncel
Eklenme Tarihi: 19 Şubat 2020
Geçerli Tarih: 25 Eylül 2020, 16:29
Site: Trakya Gündem
URL: https://www.trakyagundem.net/haber_detay.asp?haberID=3094


Yeni Sayfa 1

Vatan Partisi Çorlu İlçe Başkanı Murat Ural yaptığı yazılı basın açıklamasıyla, 17 Şubat 1993 yılında Uçağına bomba koyularak Şehit edilen Jandarma Genel Komutanı Eşref Bitlis’i andı. Başkan Vural cinayetin ABD gladyösü tarafından yapıldığını ifade etti.

Vatan Partisi Çorlu İlçe Başkanı Murat Ural, konuyla ilgili olarak yaptığı yazılı basın açıklamasında şu sözlere yer verdi; “17 Şubat 1993’te uçağına yapılan sabotaj sonucu kaybettiğimiz Jandarma Genel Komutanı Eşref Bitlis’i saygıyla anıyoruz. Eşref Bitlis pkk terörünü bitirmek için bölgesel işbirliği içine girmiş, pkk yı A.B.D’nin desteklediğini raporlamış ve bu yüzden A.B.D gladyosu tarafından katledilmiştir tarihte bütün gazeteler uçağın buzlanma sonucu düştüğünü yazarken, yayın organımız Aydınlık Gazetesi ve partimiz Vatan(İşçi)Partisi uçağın sabotaj sonucu düşürüldüğünü açıklamış ve bunun hukuki mücadelesini vermiştir. Bu mücadele sonunda bugün tüm kamuoyu Eşref Bitlis’in A.B.D tertibiyle öldürüldüğünü öğrenmiş bulunmaktadır. Dün ; pkk yı A.B.D nin desteklediğini ve pkk yı bitirmek için bölgesel işbirliği yapılması gerektiğini raporlayan Eşref Bitlis’in uçağına sabotaj düzenleyen A.B.D bugünde sabotajlarına devam etmektedir. Suriye’de yarattığı terör ile Suriye Devlet Başkanı Beşar Esad’ı devirip Suriye’yi bölmek isteyen Amerika’ya ve taşeron olarak kullandığı pkk, pyd, h.t.ş terör örgütlerine karşı başta Suriye olmak üzere bölge ülkeleri ile işbirliği yapılmalıdır” dedi.

Haber: Abdurrahim Yıldırım