Tarih : 1/25/2022   |   Saat  : 1:13:20 AM  

KOLTUĞA BEKÇİ ARAMAKTAN VAZ GEÇİN

Abdurrahim YILDIRIM

27 Şubat 2020, 12:09

Abdurrahim YILDIRIM

Yeni Sayfa 1

Ak Parti de Çorlu ve Ergene İlçe kongreleri yaklaşırken, kamuoyunun ortak talebi ve beklentisi, koltuğa bekçilik yapacak, birilerinin emirleri doğrultusunda hareket edecek ilçe başkanı ve yönetimi yerine, gerçekten partisi ve halkının faydasına iş yapacak ilçe başkanı ve yönetimi istiyor. Yıllar yılı Çorlu hep üvey evlat muamelesi gördüğünden artık millet gerçekten bıkmış durumda. Belediye meclis üyelerinin çok büyük bir bölümüne bakıyorsunuz, belgeleri ile birlikte Bir yıldır yayınladığımız bir çok yolsuzluk olayı karşısında adeta tiyatro seyreder gibi seyreden, onun yanında bunca rezalete rağmen şehirde her türlü kepazelik yaşanırken, Bir Buçuk yıldır tek bir kelime konuşmaktan aciz bir ilçe başkanı ve sonuç ortada. Çorlu resmen yaşanmaz bir şehir haline bürünürken, birileri o koltuklara iş yapacak adamlar yerine koltuklara bekçilik yapmak için yerleştirildiği için maalesef güzelim memleket berbat bir hale geldi sayenizde.

Çorlu ve Ergene geneline bakarsanız iradesini ortaya koyacak, dik durabilen ilçe başkanlarına ihtiyaç var. Siz şirketinize genel müdür vs atamıyorsunuz ki kafanıza göre ilçe başkanı şu olsun, bu olsun diyebiliyorsunuz. Çorlu ve Ergene artık Süleymanpaşa tekelinden  çıkmadıkça, dernekler, STK ve halk artık bu kepazelikler karşısında sessiz kalmaya devam ederse artık diyecek bir şey yok, yatırım gelmiyor, şehirde sorunlar tavan yapmış. O zaman yapılacak bir şey var yüksek sesle sorunları dile getirmek, susup da olanları yaşadığınız zaman,  hiç biriniz ağlamayın demekten öte söz bulamıyorum. 

Çorlu’da Ak Parti ilçe başkanı olacak kişi öncelikle koltuk bekçiliği yapmayacak. Trakya-Anadolu gibi iğrenç ayrımcılık politikaları uygulamak yerine birleştirici olmalıdır. Bölgenin sorunlarına karşı çıkıp kamuoyunda masaya vurabilecek, Ankara’dan bölgenin sorunları ve ihtiyaçları için kimseden icazet almadan isteklerini bildirebilmelidir. Birilerinin atadığı ve sadece koltuk bekçiliğinden öte gidemeyen ilçe başkanları ile Çorlu artık yaşanmaz bir hale geldiği gibi, bu günler yakında mumla aramak istemiyorsanız herkesin tepki vermesi gerekir.

Milletvekili sıralamasına bir bakarsak, Çorlu’dan neden hiçbir parti Milletvekili sıralaması için bir yer vermedi dersiniz. İşte tam burada yine söylüyorum. Koltuk bekçilerini  yönettiği ilçe teşkilatlarında siz neyi beklersiniz. Artık Çorlu gerçekten dik durabilecek, birilerine minnet etmeden işini gerçekten hakkıyla yapacak ilçe başkanlarına ihtiyacı var. Ak Parti yerelde muhalefet konumunda olmasına rağmen, yıllarca hangi ilçe başkanı çıkıp bir çok yolsuzluk belgelerinin üzerine gidebilme cesareti  gösterebildi. Son iki yılda Çorlu Belediye ile ilgili yapmış olduğumuz yolsuzluk haberleri karşısında sadece seyretmekten öte gidemeyen bir Ak parti ilçe başkanı, onun yönetimi ve Belediye meclis üyeleri üçgeninden oluşan bir sac ayağı var. Balık baştan kokar dedikleri bu işte. İradeli dik durabilen bir ilçe başkanı hem yönetimini, hem de meclis üyelerini çalıştırır. Ergene den alında tüm ilçeleri de belediye meclis üyelerinin büyük bir bölümü, Ak Parti anlamında çoğu kendi çıkarları için çalışıp bir çok yolsuzluk iddiaları karşısında sessiz kalmayı tercih ediyorlarsa bu İl Başkanı ve milletvekillerinin suçudur. Onları biraz silkeleyecek bir il başkanı olsa, ilçe başkanları olsa bakın belediye de iş kovalayabiliyorlar mı.

Bu kafayla gidildikçe Çorlu hiçbir zaman hizmet de almayacak, her türlü berbat bir ortama bürünmeye devam edecek. Şehir cinayetler ve asayiş olaylarının tavan yaptığı bir ortama gelmiş. Çorlu Teksas’a dönmüş, kimin eli kimin cebinde belli değil, Ak Parti ilçe başkanında tek kelime ses yok. Neyi bekliyorsunuz desek, çalışıyoruz, bakıyoruz vs gibi saçma sapan bahanelerle konular geçiştiriliyor. Nasıl olsa olayların ucu kendilerine de değmediği için her şey toz pembe gidiyor.  Çorlu belediyesinde yaşanan ve belgeleri ile bir yıldır haber yaptığımız yolsuzluklar için Ak Parti ilçe başkanı dava açtık diyor. Sen onu git ana okulu çocuklarına masal diye anlat onlar bile inanmaz. Madem ki dava açtınız, dosya numarasını neden paylaşmıyorsunuz diyorum gizlilik kararı var diyor. Sanki karşınızda ana okulu çocuğu var sayın başkan. Gizlilik kararı mahkeme kararı ile olur ve bu kararı almak için Çorlu Belediyesi ilgili mahkemeye başvuru yapar, mahkeme gizlilik kararı talebini uygun görürse ancak dosyada gizlilik kararı verir. Hadi onu da kabul edelim madem ki var, kesinlikle yok da işte bir ihtimal daha diyelim. Bunlar resmi yazışmalarla olur, bunula ilgili tek bir resmi başvuru var mı tabi ki yok. Anlayacağınız Çorlu’ya ilçe başkanlarından tutun da her noktaya kadar koltuğun hakkını verecek kişiler yerine koltuk bekçileri atandı mı çorlu berbat bir şehir olmaktan öte gidemez. Bu koltuk bekçisi atayanlar bürokrasideki dik duran samimi dürüst devlet adamlarının çalışmasına da engel oldukları gibi, aslında bu topraklara yaptıkları en büyük ihanettir. ÇORLU İÇİN KOLTUK BEKÇİLİĞİ YAPACAK SİYASETCİLER İSTEMİYORUZ… hoşşakalın

Bu haber 737 defa okunmuştur.

Delicious  Facebook  FriendFeed  Twitter  Google  StubmleUpon  Digg  Netvibes  Reddit

Köşe Yazarları

Abdurrahim YILDIRIM Abdurrahim YILDIRIM
KOLTUĞA BEKÇİ ARAMAKTAN VAZ GEÇİN
 

Facebookta Biz

Foto Galeri

              

Trakya Gundem 286. Sayı
Trakya Gundem 286. Sayı
Trakya Gundem 285. Sayı
Trakya Gundem 285. Sayı
Trakya Gündem 284. Sayı
Trakya Gündem 284. Sayı
Trakya Gündem 282. - 283.  Sayı
Trakya Gündem 282. - 283. Sayı

Haber Ara


Gelişmiş Arama

En Çok Okunanlar

  •  
  •  
  •  
  • Bugün haber eklenmedi.
  • Son 7 gün haber eklenmedi.
  • Bu ay haber eklenmedi.

Video Galeri

              

Rasim Yüksel'in Kirli İşleri 5 Rasim Yüksel'in Kirli İşleri 4
Rasim Yüksel'in Kirli İşleri 3 Rasim Yüksel'in Kirli İşleri 2