Tarih : 10/6/2022   |   Saat  : 2:09:09 PM  

KARDAK GAZİSİ VE EŞİNDEN EĞİTİME BÜYÜK DESTEK

KARDAK GAZİSİ VE EŞİNDEN EĞİTİME BÜYÜK DESTEK

Tarih 05 Eylül 2015, 10:26 Editör Abdurrahim YILDIRIM

Yunanistan ile 1995 yılında savaşın eşiğinden döndüğümüz KARDAK krizinde kayalıklara çıkarak Bayrağımızı diken ilk SAT komandolarından birisi olan, daha sonra kendi isteği ile emekli olduktan sonra kurduğu şirketle bu gün Dünya Markası haline gelen ve Altı Binden fazla çalışana sahip olan ÇETİN GROUP Yönetim Kurulu Başkanı Ahmet Çetin ve eşi Yönetim kurulu üyesi Seval Çetin, Çerkezköy İlçesinde Fen Lisesi yaptırma kararı aldı. Bu karar devlet erkanı ve kamuoyu tarafından çok büyük takdirle karşılandı.


Yunanistan ile 1995 yılında savaşın eşiğinden döndüğümüz KARDAK krizinde kayalıklara çıkarak Bayrağımızı diken ilk SAT komandolarından birisi olan, daha sonra kendi isteği ile emekli olduktan sonra kurduğu şirketle bu gün Dünya Markası haline gelen ve Altı Binden fazla çalışana sahip olan ÇETİN GROUP Yönetim Kurulu Başkanı Ahmet Çetin ve eşi Yönetim kurulu üyesi Seval Çetin, Çerkezköy İlçesinde Fen Lisesi yaptırma kararı aldı. Bu karar devlet erkanı ve kamuoyu tarafından çok büyük takdirle karşılandı.

Tekirdağ Valisi Enver Salihoğlu’nun konuşması sırasında Seval Çetin için övgü dolu sözler sarf etmesi son derece duygusal anların yaşanmasına sebep olurken, Seval Çetin Göz yaşlarına hakim olamadı. Şirket bünyesinde; Sanayi Tesis ve Fabrika Güvenliği. İş Merkezi ,Alışveriş Merkezi ve Mağaza Güvenliği. Hastane ,Dispanser ,Klinik gibi Sağlık Kuruluşlarında Güvenlik. Toplu ve Özel Konutlar ile Site ,Villa ve Tatil Köyü Güvenliği. Stadyum Güvenliği. Organizasyon Güvenliği. Para ve Değerli Eşya Taşıma Hizmetleri. Elektronik Güvenlik Hizmetleri. Yakın Koruma (VİP Güvenliği) Hizmetleri bulunan ÇETİN GROUP  ödediği vergilerle her yıl Tekirdağ İl genelinde vergi şampiyonluklarında ilk 10 sırada yer alırken, 6 Binden fazla çalışanı ve Atak Farma markası ile girdiği kozmetik sektöründe 66 Ülkeye yaptığı ihracatla Ülkemize her yıl milyonlarca dolar gelir girmesine sebep oluyor.

Bir kahvaltı ile başlayan serüven!

ÇETİN GROUP Yönetim Kurulu Başkanı Ahmet Çetin ve eşi Yönetim kurulu üyesi Seval Çetin’in kafasında yurt yaptırma planı varken, Ak Parti Tekirdağ Milletvekili Ayşe Doğan ve Çerkezköy Kaymakamı Metin Kubilay’ın da bulunduğu bir kahvaltıda Milletvekili Ayşe Doğan’ın da tavsiyeleri ile Çerkezköy İlçesine Fen Lisesi yaptırma karının ortaya çıktığı bildirildi.

Tekirdağ’ı Çerkezköy İlçesi, Ambardere Mevkii’ne hayırsever Seval-Ahmet Çetin çifti tarafından yaptırılacak Çerkezköy Seval-Ahmet Çetin Fen Lisesi’nin yapım protokolu imza altına alındı. İmza protokol töreninde konuşan Tekirdağ Valisi Enver Salihoğlu, hayırsever Seval-Ahmet Çetin çiftine eğitim-öğretime katlıları nedeniyle teşekkür ederek “Hayırseverler başımızın tacıdır, böyle olmaya da devam edecekler. Onların bıraktığı bağışlara da toplum olarak sahip çıkmalıyız” dedi. Çerkezköy Bakış - Ambardere Mevkii’nde 132 bin metrekarelik alan bir arazi üzerinde yapılması planlanan  kampus projesi için ilk adım Seval-Ahmet Çetin çiftinden geldi. Seval-Ahmet Çetin çifti düzenlenen protokol ile Seval-Ahmet Çetin Fen Lisesi’nin startını verdi.

PROTOKOL İMZA TÖRENİ DÜZENLENDİ

Atak Kozmetik Fabrikası önünde dün düzenlenen protokol imza törenine Tekirdağ Valisi Enver Salihoğlu, AK Parti Tekirdağ Milletvekili Ayşe Doğan, Çerkezköy Kaymakamı Metin Kubilay, Çerkezköy Belediye Başkanı Vahap Akay, İl Milli Eğitim Müdürü Halis İşler, İlçe Emniyet Müdürü Murat Ogan, İlçe Milli Eğitim Müdürü Hüseyin Erdoğan, İlçe Müftüsü Yusuf Tuna, İlçe Milli Eğitim Şube Müdürleri İrfan Danışmaz ile Abdullah Nair, Çerkezköy Ticaret ve Sanayi Odası Yönetim Kurulu Başkanı Süleyman Kozuva, Çerkezköy OSB Müdürü Eyüp Sözdinler, Çerkezköy OSB Başkan Vekili Natan Yakuppur, Çerkezköy Kent Konseyi Başkanı Serkan Karagöz ile eşi hayırsever Müjgan Karagöz, sanayiciler, Çetin Group çalışanları ile davetliler katıldı.

 MİSAFİRLERİYLE YAKINDAN İLGİLENDİLER

Çetin Group Yönetim Kurulu Başkanı Ahmet Çetin, Yönetim Kurulu Başkan Yardımcısı Seval Çetin ile Çetin ailesinin ikinci kuşak temsilcisi Atakan Çetin tüm misafirlerini kapıda karşıladı. İmza töreni öncesi konuşan Çerkezköy Kent Konseyi Başkanı Serkan Karagöz, Kampus alanı içine yapılacak olan Seval-Ahmet Çetin Fen Lisesi için Seval-Ahmet Çetin çiftine ve emeği geçen herkese teşekkür etti. Karagöz’ün ardından konuşma yapan Çetin Group Yönetim Kurulu Başkanı Ahmet Çetin de, “Yaradanım bize bu kadar cömert davrandığı şeyler karşısında bizim yaptıklarımız bir şey değildir. Bana yaradan biraz farklı davranıyor ve baya bir cömert bana karşı şükürler olsun. Onun bizlere verdiği bu nimetler karşısında yaptığımızın sözü bile olmaz” dedi.

 GELECEĞE YAPILAN EN ÖNEMLİ YATIRIM

 İnsana yapılan yatırımın geleceğe yapılan en önemli yatırım olduğunu vurgulayan Çetin, konuşmasında Çin atasözüne de yer vererek “Eğer bir yıla yatırım istiyorsan buğday ve çeltik ek. Eğer on yıla yatırım yapmak istiyorsan ağaç ve kavak ek. Eğer yıllara geleceğe yatırım yapmak istiyorsan insana yatırım yap. Ekonomik olarak gelişmiş ülkelerle ekonomisi geri kalmış ülkeler arasında ki en önemli faktör tarihlerinin eski olması mı sanmıyorum. Coğrafi konumlarımı sanmıyorum. Yer altı veya yer üstü zenginlikleri mi sanmıyorum. Bence en önemli faktör eğitimli insan kaynaklarının zenginliğidir” dedi. Kendi grupları içerisinde böyle bir fen lisesini kazandırmak istediklerini dile getiren Çetin “Allah yar ve yardımcımız olsun” diye konuştu.

EĞİTİM KAMPUSUNA START VERİLECEK

Fen Lisesi ile eğitim kampusuna start verileceğini söyleyen Ahmet Çetin, projenin hayata geçmesi ile Çerkezköy’ün de marka değerini yukarıya taşıyacağına inandığını belirtti. Okulun sadece Çerkezköy’e değil bölgemize hatta ülkemize de hizmet vereceğini söyleyen Çetin “Yapacağımız fen lisesinin bütçesinde emeği geçen başta analarımızın babalarımızın öğretmenlerimizin destek olan kardeşlerimizin, fikirleri ile bizlere yol gösteren çok kıymetli dostlarımızın, yerinde yaptıkları eleştirilerle değerli basınımızın, tabi bunlar önemli ama bize güvenen bize destek veren sanayici ve iş adamlarımızın desteği olmadan bunları başaramazdık. Bunun yanında 6 bine yakın ve geçmişte çalışanlarımın hepsinin emeklerinin var olduğu, bunun yanında bana en çok ihtiyacı olduğu zamanlarda vakit ayıramadığım oğlum Atakan’ın, gece gündüz benimle birlikte çalışan sevgili eşim Seval Çetin’in bu bütçenin birikmesinde hepsinin payı vardır” dedi.

BİZLERİ ONURLANDIRDI

Bunun sevabının kendilerine ve buna şahit olanlara da nail olmasını temenni eden Ahmet Çetin “Bu projeyi hayata geçirme kararı aldığımız günden bugüne kadar sayın Valimiz, Kaymakamımız, Milletvekilimiz, Milli Eğitim Müdürümüz, Genç başkan Belediye Başkanımızın hepsinin destekleri oldukça fazladır. Bu sebeple hepsine teşekkür ediyorum. İnşallah imzalayacağımız bu protokolü temelini atıp okulumuzu hep birlikte açmak nasip olur. Heyecan dolu bu mutlu günümüzde sizlerle birlikte olmak bizleri onurlandırdı” ifadelerini kullandı.

 ÇERKEZKÖY İÇİN TARİHİ BİR GÜN

Törende konuşan Çerkezköy Belediye Başkanı Vahap Akay da bugün Çerkezköy için önemli bir gün olduğunu dile getirerek “Nüfusu 130 bine dayanmış Tekirdağ’ın ve Türkiye’nin en önemli sanayi kentlerinden birinde yaşıyoruz. Çerkezköy’ümüz milli eğitim konusunda eksikleri çok fazla. Bugün teşekkürü hak eden Çetin güvenlik ailesine bir kere daha Çerkezköylüler olarak şükranlarımızı sunuyorum. Bugünün önemi HFZ cami önünden, HFZ lisesi ve Serkan-Müjgan Karagöz engelli okulunun önünden her geçişimizde biz bunun önemini bugün bir kez daha iyi anladığımızı düşünüyorum” dedi. Akay, böyle bir hassasiyetlerinden dolayı okul kampusunun protokolünün tamamlanmasına sayılı günler kala böylesine bir fen lisesini Çerkezköy’e kazandıracakları belirterek Çetin çiftine teşekkür etti.

HAYIRSEVERLERİN ÖNEMİNİ BİLİYORUZ

 Akay, “Bu konuda ki hassasiyetlerinden dolayı ve her ortamda bu hassasiyeti yüksekte tutan Çerkezköy Kaymakamız Metin Kubilay’a ve sayın Valimize şükranlarımı sunuyorum. Bizler Çerkezköy de hayırseverlerin önemini biliyoruz. ÇTSO eseri bugün Çerkezköy’de var. Ancak havasını suyunu iş gücünü kullanan sanayimizle de gurur duyuyoruz” dedi. Sanayi bölgesinin Çerkezköy’e olan aidiyet duygularını biraz daha yukarı kalkmasını temenni eden sadece temenni eden Akay, katkı sağlayan herkese teşekkür etti.

TOPYEKÜN SEFERBERLİK BAŞLATTIK

İmza töreni öncesi konuşan Çerkezköy Kaymakamı Metin Kubilay da, “ilçemiz nasıl sanayi alanında ülkemizde adından söz ettiriyorsa bununla beraber eğitimde de bir marka kent haline gelmesi için topyekün bir seferberlik başlatmış durumdayız” dedi. Bu amaçla okul öncesinden başlayarak eğitimin her kademesini yakından ilgilenerek eğitim kurumlarının hem fiziksel şartlarının iyileştirilmesi, hem de kalitesinin artırılması için yoğun bir çaba harcadıklarını dile getiren Kubilay “Bu faaliyetlerimizden biri de Kaymakamlığımızın girişimleri sonucu tüm ortaöğretim kurumlarının bir araya toplanacağı bir Eğitim Kampüsü yapılması için Ambardere mevkiinde 133 dönümlük arazinin 31.01.2016 tarihine kadar tahsisi yapılması sağlanmıştır” diye konuştu.

PROJEMİZİ HAYATA GEÇİRDİK

 Çerkezköy’de yaklaşık her yıl yüzde 10’ları bulan öğrenci sayısında ki artışın getirdiği başta ikili eğitim olmak üzere bir çok olumsuzluğa son verecek ve liselerde eğitim kalitesinin arttırılmasını sağlayacak bu alana derslik kapasitesine göre 17 okuldan 39'a kadar okul yapılabileceğini belirten Kubilay “Öğrencilerimize daha kaliteli, daha güvenli ve daha iyi sosyal-sportif imkanlar sağlayacak olan Eğitim Kampüsü projesinin bugün itibariyle hayata geçirmekten dolayı duyduğum memnuniyeti belirtir, başta ilçemize Eğitim Kampüsünde bir Fen Lisesi kazandıracak olan hayırsever Seval-Ahmet Çetin çiftine ilçemiz adına çok teşekkür ediyorum” dedi.

GÖREV BİZE DÜŞÜYOR

 Kaymakam Metin Kubilay’ın ardından kürsüye davet edilen Ak Parti Tekirdağ Milletvekili Ayşe Doğan da “Geleceğimizi ve ülkemizi emanet edeceğimiz gençlerimizi iyi yetişmiş birer fert olarak topluma kazandırmaktaki görev biz büyüklere düşüyor. Gençlerimizi yarınlara hazırlamak, ancak iyi bir eğitim ve öğretimle olur. Yapılacak olan okulumuz kalitesi ve imkanları açısından bölgemizin sayılı okullarından birisi olacaktır. Biz milletçe ‘insan yaşat ki devlet yaşasın’ diyen şeyh Edebali’nin torunları olarak insana verilen öneme şuan bu değerli yatırımla sahip çıkmanın haklı gururunu yaşıyoruz” diye konuştu.

BU NOKTALARA KOLAY GELİNMEDİ

Programda son olarak Tekirdağ Valisi Enver Salihoğlu bir konuşma gerçekleştirdi. Hayırsever Seval-Ahmet Çetin çiftine teşekkür ederek konuşmasına başlayan Vali Salihoğlu, hayırseverliğin önemine değindi. Ahmet Çetin’in biyografisine atıfta bulunarak sözlerini sürdüren Vali Salihoğlu “Kimse bu günlere kolay gelmedi, zorlukları aşarak bugünlere kadar geldik. Bu da Ahmet Çetin’in yaşamındaki kesitlerden açık bir şekilde görülüyor” dedi.

 HAYIRSEVERLER ARTMALI

‘Başkasına ait ihtiyacı gidermek insanı mutlu etmiyorsa orada bir eksiklik vardır’ diyen Vali Salihoğlu “Hepimizin gücümüz yettiği oranda iyilik yapma imkanı bulunuyor. Bunu bazıları madden, bazıları da manen yerine getiriyor. Seval-Ahmet Çetin çifti de bugün burada olduğu gibi çok önemli bir çalışmanın içerisinde yer alıyor” diye konuştu. Hayırseverin toplumda artmasını temenni ederek konuşmasını sürdüren Vali Salihoğlu “Hayırseverler başımızın tacıdır, böyle olmaya da devam edecekler. Onların bıraktığı bağışlara da toplum olarak sahip çıkmalıyız” ifadelerini kullandı.

TEKİRDAĞ’A YAKIŞMIYOR

 Vali Salihoğlu konuşmasının sonunda Tekirdağ’ın genel eğitim-öğretim sorununa değindi. İl genelinde 92 okulda ikili öğretim yapıldığını belirten Vali Salihoğlu bu durumun Tekirdağ’a yakışmadığını söyledi. Bir ilin ülke ekonomisine sağladığı katkı ile eğitimdeki sıralamasının aynı aşamada bulunması gerektiğini söyleyen Vali Salihoğlu sözlerini şu şekilde tamamladı: “Eğitimde seviyenin üst sıralara çıkmasında hayırseverlerin de katkıları çok önem taşıyor. Çerkezköy Seval-Ahmet Çetin Fen Lisesi Çerkezköy’e hayırlı olsun. İnşallah okulun temel atma töreninde de bir araya geleceğiz” dedi.

İMZALAR ATILDI

 Konuşmaların tamamlanması sonrasında Çerkezköy Seval-Ahmet Çetin Fen Lisesi’nin protokolü Çetin Group Yönetim Kurulu Başkanı Ahmet Çetin, Yönetim Kurulu Başkan Yardımcısı Seval Çetin ile Çetin ailesinin ikinci kuşak temsilcisi Atakan Çetin, Tekirdağ Valisi Enver Salihoğlu, Çerkezköy Kaymakamı Metin Kubilay ve İl Milli Eğitim Müdürü Halis İşler tarafından imza altına alındı. Protokol sonrasında ikramda bulunuldu.

Haber: Abdurrahim Yıldırım

Bu haber 4064 defa okunmuştur.

Delicious  Facebook  FriendFeed  Twitter  Google  StubmleUpon  Digg  Netvibes  Reddit

Eğitim

ORION’DA OKUL ÖNCESİ ÇOK KARLI ALIŞVERİŞ

ORION’DA OKUL ÖNCESİ ÇOK KARLI ALIŞVERİŞ Okulların açılmasına çok kısa bir süre kala Orıon Avm, Müşterilerine büyük ve karlı bir alışveriş imkanı sunuyor. O...

İMKB ÇORLU FEN LİSESİ’NDEN TÜBİTAK FUARI

İMKB ÇORLU FEN LİSESİ’NDEN TÜBİTAK FUARI İMKB Çorlu Fen Lisesi öğrencileri ve öğretmenleri tarafından hazırlanan TÜBİTAK Bilim Fuarı’nın açılışı protokol üy...

ÇORLU DA 23 NİSAN COŞKUSU

ÇORLU DA  23 NİSAN COŞKUSU 23 Nisan Ulusal Egemenlik ve Çocuk Bayramı bu yıl da Çorlu da coşku içerisinde kutlandı. Atatürk Anıtına çelenk kon...

ÇORLU’ NUN EN BÜYÜK EKSİĞİ EĞİTİM

ÇORLU’ NUN EN BÜYÜK EKSİĞİ EĞİTİM Ensar Vakfı Çorlu Şubesi, düzenlediği kahvaltı programı ile Çorlu’da bulunan basın mensupları ile bir araya geldi. ...

ÖĞRETMENLER GÜNÜNDE ÇORLU'DA BİR İLK

ÖĞRETMENLER GÜNÜNDE ÇORLU'DA BİR İLK Uzun yıllardır Çorlu ve Trakya bölgesinde Beyaz Eşya ve Mobilya üzerine faaliyetine devam eden Kaanlar Vestel Bayii...

Köşe Yazarları

Abdurrahim YILDIRIM Abdurrahim YILDIRIM
KOLTUĞA BEKÇİ ARAMAKTAN VAZ GEÇİN
 

Facebookta Biz

Foto Galeri

              

Trakya Gundem 286. Sayı
Trakya Gundem 286. Sayı
Trakya Gundem 285. Sayı
Trakya Gundem 285. Sayı
Trakya Gündem 284. Sayı
Trakya Gündem 284. Sayı
Trakya Gündem 282. - 283.  Sayı
Trakya Gündem 282. - 283. Sayı

Haber Ara


Gelişmiş Arama

En Çok Okunanlar

  •  
  •  
  •  
  • Bugün haber eklenmedi.
  • Son 7 gün haber eklenmedi.
  • Bu ay haber eklenmedi.

Video Galeri

              

Rasim Yüksel'in Kirli İşleri 5 Rasim Yüksel'in Kirli İşleri 4
Rasim Yüksel'in Kirli İşleri 3 Rasim Yüksel'in Kirli İşleri 2