Tarih : 12/4/2021   |   Saat  : 4:25:19 PM  

ÇORLU DA  23 NİSAN COŞKUSU

ÇORLU DA 23 NİSAN COŞKUSU

Tarih 28 Nisan 2016, 11:53 Editör Abdurrahim YILDIRIM

23 Nisan Ulusal Egemenlik ve Çocuk Bayramı bu yıl da Çorlu da coşku içerisinde kutlandı. Atatürk Anıtına çelenk konulması ile başlayan törenler, daha sonra Gazi İlkokulunda devam etti. Kaymakam Levent Kılıç, Belediye Başkanı Ünal Baysan ve devlet erkanının katıldığı programda, Gazi İlkokulu öğrencilerinin ve öğretmenlerinin hazırladıkları program büyük alkış aldı. Final gösterisinde, izleyenlerin gözleri doldu.

23 Nisan Ulusal Egemenlik ve Çocuk Bayramı bu yıl da Çorlu da coşku içerisinde kutlandı. Atatürk Anıtına çelenk konulması ile başlayan törenler, daha sonra Gazi İlkokulunda devam etti. Kaymakam Levent Kılıç, Belediye Başkanı Ünal Baysan ve devlet erkanının katıldığı programda, Gazi İlkokulu öğrencilerinin ve öğretmenlerinin hazırladıkları program büyük alkış aldı. Final gösterisinde, izleyenlerin gözleri doldu. 

Çorlu Belediyesi tarafından geleneksel hale getirilen ve bu yıl 7’ncisi düzenlenen Uluslararası Çocuk Festivali coşku ile başladı. 23-28 Nisan 2016 tarihleri arasında Türkiye, Bulgaristan, Gürcistan, Kırgızistan, Makedonya, Paraguay, Romanya, Slovakya ve Ukrayna çocuk halk dansları toplulukları Çorlu ve mahallelerinde de gösteriler yaptı.

Çorlu Belediyesi 7. Uluslararası 7. Çocuk Festivali, ‘23 Nisan Ulusal Egemenlik Korteji’ ile başladı. Cumhuriyet Meydanı’nda bulunan Çorlu Belediye binası önünde toplanan kortej, festivalin gerçekleştirileceği Cumhuriyet Parkı’nda son buldu. Festivale Tekirdağ Valisi Enver Salihoğlu, Çorlu Kaymakamı Levent Kılıç, Tekirdağ Büyükşehir Belediye Başkanı Kadir Albayrak, Çorlu Belediye Başkanı Ünal Baysan, Çorlu İlçe Emniyet Müdürü Aykut Efe, Çorlu İlçe Milli Eğitim Müdürü Mustafa Güçlü, Kamu Hastaneleri Birliği Genel Sekreteri Uzm. Dr. Seyit Ali Gümüştaş, Çorlu İlçe Sağlık Müdürü Dr. Nurdane Korkmaz, Çorlu Belediye Başkan Yardımcıları Erdoğan Demirci, Ahmet Sarıkurt ve Kemaleddin Avcı, Çorlu ve Tekirdağ Büyükşehir Belediyesi Meclis Üyeleri, Çorlu Devlet Hastanesi Başhekimi Yard. Do. Dr. Mustafa Doğan, Kültür ve Sosyal İşler Dairesi Başkanı Ahmet Rıfat Poyraz, CHP Çorlu İlçe Başkanı İsmail Akar, siyasi parti temsilcileri, Çorlu Kent Konseyi Kadın Meclisi Başkanı Selda Er, Muhtarlar, öğretmenler, oda başkanları, sivil toplum örgütleri temsilcileri, basın mensupları, konuk ülke gösteri grupları ve Çorlu halkının katıldığı festival, saygı duruşu ve İstiklal Marşımızın okunması ile başladı.

Günün anlam ve önemini belirten konuşmasını yapmak üzere kürsüye gelen Çorlu Belediye Başkanı Ünal Baysan, Ulu Önder Mustafa Kemal Atatürk’ün dünya çocuklarına armağan ettiği bayramı kutlamanın coşkusunu ve mutluluğunu yaşadıklarını belirterek, “Bu sebeple yüce önder Mustafa Kemal Atatürk ve silah arkadaşlarına, bu güzel ülkenin kurulmasında emeği geçen herkese sonsuz şükranlarımı sunuyorum. Böyle bir günde hala ülkemizi bölmeye çalışanlara karşı vatan uğruna, şehit ve gazi olan tüm askerlerimize ve polisimize şükranlarımı sunuyor, aziz şehitlerimize Allah’tan rahmet, gazilerimize acil şifalar diliyorum. Ama unutmasınlar ki, bu millet elele gönül gönüle vererek bir yumruk olur ve vatanını kimseye parçalatmaz” dedi.

Başkan Baysan Uluslararası Çocuk Festivali’nin bu yıl 7’ncisini düzenlediklerini hatırlatarak, “Bu yıl dokuz ülkeden gelen misafirlerimiz var. Öncelikle bu ülkelerden gelen barış elçileri evlatlarını bizlere güvenerek gönderen ve emanet eden anne babalara ve onlara Çorlu’da ev sahipliği yapan ailelerimize çok ama çok teşekkür ediyorum. Bu festivalde hepimizin bir payı var. Ben Çorlu halkıma gösterdiği duyarlılık, bu birliktelik ve sevgiden dolayı şükranlarımı ve sevgilerimi sunuyorum. Yaşasın Türk gençliği, yaşasın çocuklarımız, yaşasın Mustafa Kemal Atatürk” sözleri ile konuşmasını tamamladı.

Başkan Baysan’ın ardından kürsüye gelen Tekirdağ Büyükşehir Belediye Başkanı Kadir Albayrak, Çorlu Belediyesi’nin 7’ncisini düzenlediği çocuk festivaline katılan Çorlu halkının yüzündeki heyecanı ve mutluluğu gördüğünü söyleyerek, “Bizde bu festivali sahipleneceğiz. Ama düşünün ki; 96 yıl önce Türkiye Büyük Millet Meclisi kuruldu ve o meclis Kurtuluş Savaşı’nı yönetti. Ebedi önderimiz Mustafa Kemal Atatürk ise bu günü çocuklarımıza armağan etti. Türkiye Cumhuriyeti ebediyen var olacak ve bizler de ulu önderimiz Mustafa Kemal Atatürk’ün çizdiği ilkeler doğrultusunda yarınlarımızı planlayarak cumhuriyetimizi yaşatacağız. 23 Nisan Ulusal Egemenlik ve Çocuk Bayramınızı kutluyor, sevgi ve saygılar sunuyorum” dedi.

Başkan Albayrak’ın ardından konuşan Çorlu Kaymakamı Levent Kılıç’ta yaptığı konuşmasında, birlik ve beraberliğe vurgu yaparak, “23 Nisan Ulusal Egemenlik ve Çocuk Bayramı hepimize kutlu olsun. Bugünler, birlik ve beraberliğe en muhtaç olduğumuz zamanlar. Şehitler veriyoruz. Şehitlerimize Allah’tan rahmet diliyorum. Belediyemizi öncelikle tebrik etmek istiyorum böyle güzel bir festival düzenlediği için. 23 Nisan Ulusal Egemenlik ve Çocuk Bayramı kapsamında birçok etkinlikler düzenlendi. Burada emeği geçenlere teşekkür ediyorum. Çorlu Belediyesi Gençlik ve Spor Kulübümüz, bizlere güzel bir bayram hediyesi getirdi. Yıldız Erkekler Basketbol takımımız Anadolu Şampiyonu oldular, hepsini ayrı ayrı tebrik ediyorum. Muhtarlarımıza çok teşekkür ediyorum. Bu yıl Mahalleler Arası Futbol Turnuvası düzenledi ve 19 mahallemizin 240 evladı takımları için kıyasıya maçlar oynandı. Bu yüzden muhtarlarımıza ve futbolcu kardeşlerimize teşekkür ediyorum. Çorlu Belediyesi Geleneksel Çocuk Oyunları kapsamında Türk çocuklarının geleneksel oyunları olan mendil kapmaca ve seksek oyunları yapıldı. Çorlu’da güzel bir birlik ve beraberlik var. Tüm okullarımızda etkinlikler düzenlendi. Tüm öğretmenlerimize ve öğrencilerine ve tabii ki ailelerine de teşekkür ediyorum. Ayrıca Sağlık Bakanlığımız tarafından gönderilen ve hiç bisikleti olmamış 72 çocuğumuza bugün burada bisikletlerini dağıtacağız ve onlara bir bayram neşesi katmış olacağız” dedi.

Çorlu Belediyesi Gençlik ve Spor Kulübü Yıldız Erkekler Basketbol Anadolu Şampiyonu basketbolcu ve antrenörlerinin sahneye çağırılmasının ardından konuşan Çorlu Belediye Başkanı Ünal Baysan, “Bu gençlerimiz önce Tekirdağ, ardından namağlup Marmara Bölge ve son olarak Anadolu Şampiyonu oldular. Şu anda Türkiye’nin ilk 16 takımı arasındalar. Bu bizim için çok önemli. Spora yaptığımız yatırımların önemi ortada. Küçük Kızlar Voleybol takımımızın da çok önemli başarıları var. Onlarda çeşitli şampiyonluklar elde ettiler ve edecekler. Yüzücülerimiz var, güreşçilerimiz var oralarda şampiyon oldular ve yeni müsabakalar sonunda da şampiyonluklar gelecek. Hemen hemen sporun her dalında yatırımımız var. Çorlu sporda birinci sıraya yerleşti. Çok yakında Trakya’da sadece Çorlu’da bulunan bir Spor Lisesi açılacak. Bunun temelini de atıyoruz ve en kısa sürede de tamamlayacağız. Bu gençler bizim medarı iftiharımız. Kendilerini ve ailelerini kutluyorum. Bursa’da yine şampiyonluk, Türkiye Şampiyonluğu bekliyoruz” dedi.

Konuşmaların ardından çocuklara bisiklet teslim töreni gerçekleştirilirken, Çorlu Belediyesi Uluslararası 7. Çocuk Festivali kapsamında Çorlu’ya gelen ülke ve okul gruplarının gösterileri ile festivale devam edildi. Ülke ve okul gruplarının gösterileri büyük beğeni toplarken, gösterileri izlemeye gelen vatandaşlar sahneye çıkan grupları bol bol alkışladı. Öte yandan festival alanında Hanımeli Günleri kapsamında kadınlarımız el emeklerini sergileme ve satışa sunma imkânı buldular. Oldukça ilgi gören stantlar gün boyunca vatandaşlarımıza hizmet verdi.

Haber: Abdurrahim Yıldırım

Bu haber 4294 defa okunmuştur.

Delicious  Facebook  FriendFeed  Twitter  Google  StubmleUpon  Digg  Netvibes  Reddit

Eğitim

ORION’DA OKUL ÖNCESİ ÇOK KARLI ALIŞVERİŞ

ORION’DA OKUL ÖNCESİ ÇOK KARLI ALIŞVERİŞ Okulların açılmasına çok kısa bir süre kala Orıon Avm, Müşterilerine büyük ve karlı bir alışveriş imkanı sunuyor. O...

İMKB ÇORLU FEN LİSESİ’NDEN TÜBİTAK FUARI

İMKB ÇORLU FEN LİSESİ’NDEN TÜBİTAK FUARI İMKB Çorlu Fen Lisesi öğrencileri ve öğretmenleri tarafından hazırlanan TÜBİTAK Bilim Fuarı’nın açılışı protokol üy...

ÇORLU’ NUN EN BÜYÜK EKSİĞİ EĞİTİM

ÇORLU’ NUN EN BÜYÜK EKSİĞİ EĞİTİM Ensar Vakfı Çorlu Şubesi, düzenlediği kahvaltı programı ile Çorlu’da bulunan basın mensupları ile bir araya geldi. ...

ÖĞRETMENLER GÜNÜNDE ÇORLU'DA BİR İLK

ÖĞRETMENLER GÜNÜNDE ÇORLU'DA BİR İLK Uzun yıllardır Çorlu ve Trakya bölgesinde Beyaz Eşya ve Mobilya üzerine faaliyetine devam eden Kaanlar Vestel Bayii...

Ergene Belediyesi’nin Okullara Desteği Sürüyor

Ergene Belediyesi’nin Okullara Desteği Sürüyor 2015-2016 eğitim ve öğretim yılının başlamasıyla birlikte ilçe genelinde birçok okulun bakım ve onarım çalışmaların...

Köşe Yazarları

Abdurrahim YILDIRIM Abdurrahim YILDIRIM
KOLTUĞA BEKÇİ ARAMAKTAN VAZ GEÇİN
 

Facebookta Biz

Foto Galeri

              

Trakya Gundem 286. Sayı
Trakya Gundem 286. Sayı
Trakya Gundem 285. Sayı
Trakya Gundem 285. Sayı
Trakya Gündem 284. Sayı
Trakya Gündem 284. Sayı
Trakya Gündem 282. - 283.  Sayı
Trakya Gündem 282. - 283. Sayı

Haber Ara


Gelişmiş Arama

En Çok Okunanlar

  •  
  •  
  •  
  • Bugün haber eklenmedi.
  • Son 7 gün haber eklenmedi.
  • Bu ay haber eklenmedi.

Video Galeri

              

Rasim Yüksel'in Kirli İşleri 5 Rasim Yüksel'in Kirli İşleri 4
Rasim Yüksel'in Kirli İşleri 3 Rasim Yüksel'in Kirli İşleri 2